פסטיבל הפסלים החיים

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס

הפסטיבל הבינלאומי ה-9 לפסלים חיים חוזר לרחובות:
150 אמנים מהארץ ומהעולם במופעי רחוב מרהיבים
חוויה עוצמתית לכל המשפחה – הכניסה חופשית

מעל 100 מיצגים של פסלים חיים מהארץ והעולם, יציגו בעשרות מופעים בפסטיבל שחוגג 9 שנים של הצלחה מסחררת. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 5-3 ביולי, בין השעות 18:00 – 22:30 ברחוב יעקב בעיר. כ-100 אלף איש צפויים לבקר בפסטיבל

האירוע המרכזי של הקיץ ברחובות חוזר בפעם התשיעית: פסטיבל פסלים חיים של רחובות יציג השנה מעל 100 מיצגים מקוריים של אמנים מהארץ ומהעולם, בעשרות מופעים ססגוניים ומרהיבים. בין הפסלים שיתעוררו לחיים יהיו אלה הכובען המטורף, הרובטריקים, סבתא מיוחדת, המונה ליזה ואוגוסטוס ועוד. בחברה העירונית, שאחראים על החגיגה, מציינים כי השנה מתוכננת חגיגה בלתי נשכחת שאליה צפויים להגיע עשרות אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ. הפסטיבל נוסד כחלק מהחזון לייצר עבור העיר רחובות אירוע ייחודי, שיהיה מזוהה עם העיר ויתקיים, כמיטב המסורת, ברחוב יעקב, הרחוב הראשון והוותיק של העיר, שעבר בשנים האחרונות שימור ושדרוג, שהפכו אותו לאחד מפנינות ההיסטוריה היפות בעיר, באזור ובארץ כולה.

במהלך השנים זוכה הפסטיבל להכרה בקרב אמנים ישראליים ובינלאומיים המבקשים ליטול בו חלק, לתהודה ציבורית אוהדת וחמה ולהכרה מהממסד הממלכתי בישראל ובראשו משרד התרבות. השנה, ערב פתיחת הפסטיבל במעמד ח"כ מירי רגב, שרת התרבות והספורט.

ז'אנר פסלי הרחוב התפתח בעשורים האחרונים בעיקר באירופה, כשהאמנים מציגים לצידי הכיכרות ובקרנות הרחוב להנאתם הרבה של תושבי הערים הגדולות. הפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים מביא את אמנות הרחוב הפופלרית מרחבי אירופה לישראל ומעניק למאות אלפי אנשים חוויה ססגונית וייחודית מידי שנה. השנה, הפסטיבל יהיה מרהיב אף יותר וישתתפו בו מעל 150 אמנים מהארץ והעולם עם מופעים מקוריים וחדשים שיוצגו לראשונה בפסטיבל. לצד עשרות אמנים ישראליים יציגו השנה כ-15 אמנים בינלאומיים ממדינות מעבר לים ובהן ספרד, הולנד, ארגנטינה, איטליה ועוד. הקהל הרחב יפגוש עשרות פסלים ש"יתעוררו לחיים", בשלל דמויות צבעוניות, מרתקות וססגוניות. בהמשך לחגיגות ה-70 למדינת ישראל, הופקו מיצגים ומופעים מרכזיים המציגים את ההיסטוריה של מדינת ישראל דרך אישים בולטים, אירועים משמעותיים והכל בשפה אמנותית ייחודית.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו מופעי קרקס מרכזיים ובהם: "קרקס על הזמן" – הומאז' קרקסי מוזיקלי בסימן 70 שנה למדינת ישראל – מופע בכורה בפסטיבל. מופע קרקס אווירי וירטואוזי המסספר את סיפורה של מדינת ישראל דרך המוזיקה הישראלית.

לדברי יוספה חליבה, מנכ"לית החברה העירונית רחובות: "אנו שמחים להמשיך את המסורת ולפתוח את תקופת החופש הגדול עם פסטיבל בינלאומי אמנותי, ססגוני וחווייתי לכל המשפחה. הפסטיבל פופלרי מאוד והפך להיות חלק מהפסיפס התרבותי שהעיר רחובות מציעה הן לתושביה והן לתושבים מכל רחבי הארץ."

לדברי ג'קי בכר, מפיק הפסטיבל: "עולם הפסל החי, הוא יצירתי מאין כמוהו, אומנות העיצוב והאסתטיקה של היוצר משתלבת בעבודת השחקן, והקשר הבלתי אמצעי עם הקהל, ומייצרת למעשה עבודות אומנות מרהיבות ביופיין, שמתפקדות ממש כמו תיאטרון של אדם אחד. זוהי חוויה לכל המשפחה לפגוש בפסלים החיים הללו שמתעוררים לחיים ומעבירים סיפור או מסר בשבריר שנייה. אני שמח לראות איך משנה לשנה הפופלריות של הפסטיבל ממשיכה לעלות הן בקרב הקהל הישראלי והן בקרב האמנים מהארץ ומחו"ל שרוצים לקחת חלק. אני מודה למנהל האומנותי השותף שלי ב 9 השנים של הפסטיבל - ג׳רום ארוש, על שותפות אומנותית נפלאה!".

פסטיבל הפסלים החיים ה-9 יתקיים בין התאריכים 5-3 ביולי, בין השעות 18:00 עד 22:30

רחוב יעקב, רחובות, הכניסה חופשית

לפרטים נוספים היכנסו לדף הפייסבוק של הפסטיבל: פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים
לתכנייה לחץ כאן
לפרטים נוספים לחץ כאן