אגדת אופרה "לה טרוויאטה"

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס
06.02.19 ד' 20:30 הזמן

"לה טרוויאטה" מתארת את סיפור אהבתם הבלתי אפשרית של ויולטה ושל אלפרדו בפריז של המאה ה- 19. ויולטה ולרי, בתחסותו של הברון דופול, מקיימת נשף בביתה, ושם היא מתוודעת לאלפרדו ז''רמון, אשר מעריץ אותה בסתר, אולם היא מוכנה להציע לו ידידות בלבד, שכן היא מעדיפה להישאר נאמנה לאורח חייה נטול המגבלות. לאחר מכן, ויולטה מוותרת על חיי ההוללות בפריז,ועוברת להתגורר עם אלפרדו בכפר, ואף מוכרת חלק מרכושה על מנת לממן את המגורים בכפר הכרוכים בהוצאות כבדות. אביו של אלפרדו, ג''ורג''יו, מגיע לבקר את ויולטה ומבקש ממנה לעזוב את אלפרדו, מכיוון שזוגיותם מונעת ממנו לחתן את בתו. ויולטה עוזבת חזרה לפריז ואלפרדו בעקבותיה, ודו קרב בינו לבין הברון דופול מאלץ אותו לעזוב את פריז. בינתיים, מצבה הבריאותי של ויולטה מחמיר, עד שלבסוף אלפרדו מגיע אליה, אך מאוחר מדיי, והיא מתה בזרועותיו.

 

סיפור אהבה קורע לב וגדול מהחיים שסופו טראגי הוא קו העלילה של אופרות רבות, החל מ"אנה בולנה", דרך "לוצ''יה דה למרמור" ו"פוריטני", וכלה ב"אאידה" ובאחרות.

 

האופרה תוצג בפרשנות מקורית של הבמאי הצ''כי, לודק גולת ובניהולה המוסיקלי של מאסטרו פטריק בטון וד"ר סוניה מזר. שפת השירה: איטלקית. כתוביות תרגום מוקרנות בעברית.

 

סולנים:

ויולטה: ורוניקה ברוק (האופרה הישראלית)/רבקה פלק (צ''ילה -ישראל) - סופרן

אלפרדו: אנדרי דראני (גרמניה)/ גרמן גולמי טורס - פדו (ספרד) - טנור

ז''רמון: יסוקי איטו (יפן)/ גיוליו בוסקטי (איטליה) - בריטון

פלורה: לאורה אוליביה שפנגל (אוסטריה)/יולי רורמן (האופרה ישראלית) – מצו סופרן