ד"ר חן קוגל: פענוח פשעים באמצעות רפואה

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס

הכירו את ד"ר חן קוגל :

ד"ר חן קוגל הוא מנהל המכון לרפואה משפטית מזה כ-3 שנים, לפני כן עבד במכון לרפואה משפטית וחשף פרשיות שחיתות מרובות (כגון שימוש לא נאות באברי אדם, עדויות לא תקינות בבתי משפט וכו''). לאחר שהתגלה כי הוא זה שחשף את הפרשיות אולץ לפרוש מעבודתו והקים מערך פרטי לרפואה משפטית, שסיפק במשך שנים חוות דעת נגדיות לבתי משפט במשפטים רבים מאוד. לאחר מכן משהוכר כי חשיפותיו היו מדויקות קיבל את אות "אביר איכות השלטון", ובשנת 2013 מונה למנהל את המכון לרפואה משפטית לאחר שמנהלו הקודם הודח.?

מי רצח את תאיר ראדה?
איך הבינו את הסיפור מאחורי פרשת רוז פיזם?
ומה הביא למסקנות בפרשת ניסים חדד שזעזעה את המדינה?

בהרצאה מאוד הומוריסטית זו (מנגנון ההגנה למי שנמצא במקצועות אלו) העוסקת בפשע, מוות והתעלומות הגדולות בישראל, יספר לכם ד"ר חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית, על אחת מהעבודות המרתקות והמשפיעות ביותר בעולם – חקירת פשעים באמצעות רפואה משפטית.

אז איך מבינים אם הקליע בא מימין או משמאל, ואיך זה עלול להפליל את האדם הלא נכון? האם יש כזה דבר סילוף ראיות? ומה הקשר בין הפרקליטות לבין המכון לרפואה משפטית?

"אם יש מישהו שיושב בכלא בגלל חוות דעת לא נכונה של המכון לרפואה משפטית זה איום ונורא. זה בלתי נסבל, אי אפשר לחיות עם זה בכלל. אני אומר לרופאים שלי, ''היד שלכם תרעד כשאתם חותמים על חוות הדעת. אתם מכניסים אנשים לשנים, החתימה שלכם מכניסה אנשים לשנים בבית סוהר. זה בלתי אפשרי שמישהו יינזק, אפילו יום אחד, בגלל שאנחנו עשינו דברים לא נכונים.'' ואם יש דבר כזה אז צריך להוציא אותו ולחשוף אותו".

ד"ר חן קוגל הוא מנהל המכון לרפואה משפטית מזה כ-3 שנים, לפני כן עבד במכון לרפואה משפטית וחשף פרשיות שחיתות מרובות (כגון שימוש לא נאות באברי אדם, עדויות לא תקינות בבתי משפט וכו''). לאחר שהתגלה כי הוא זה שחשף את הפרשיות אולץ לפרוש מעבודתו והקים מערך פרטי לרפואה משפטית, שסיפק במשך שנים חוות דעת נגדיות לבתי משפט במשפטים רבים מאוד. לאחר מכן משהוכר כי חשיפותיו היו מדויקות קיבל את אות "אביר איכות השלטון", ובשנת 2013 מונה למנהל את המכון לרפואה משפטית לאחר שמנהלו הקודם הודח.

*שימו לב המקומות בהרצאה אינם מסומנים מומלץ להגיע מוקדם לתפוס את המקומות שאתם אוהבים

מה תקבלו?

- תיחשפו לסיפורים המרתקים ביותר מאחורי התעלומות הגדולות שקרו בישראל
- תשמעו על מאחורי הקלעים בנסיונות לפענח פרשות אלו
- תוכלו לשאול את ד"ר חן קוגל מה שרק תרצו