טקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה 20.4.20

יום הזיכרון לשואה ולגבורה: טקס הזיכרון יועבר בפייסבוק

הטקס העירוני המרכזי לציון יום השואה והגבורה ישודר בעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות והחברה העירונית ביום שני הקרוב, 20.4, בשעה 20:30 ובערוץ המקומי באפיק 98 בשעה 20:00, הציבור מוזמן לצפות.

בצל משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות, הטקס העירוני המרכזי לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה תש"ף, צולם מראש תוך הקפדה על כל ההנחיות והכללים. הטקס ישודר לתושבי העיר ביום שני, ה-20.4, החל מהשעה 20:30, בעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות והחברה העירונית רחובות ובערוץ המקומי אפיק 98 ביס והוט בשעה 20:00.

הטקס, בעריכתו ובימויו של ז'אק זרביב, יביא את דבר ראש העיר רחמים מלול, דברי פתיחה מאת שלמה טולדו, קריאת יזכור מאת חנניה קורש וקריאת אל מלא רחמים מאת החזן הצבאי ליאור ניצן. כמו כן, יכלול הטקס הדלקת נרות זיכרון וקריאת סיפור חייהם של ששה ניצולי שואה בהשתתפות חניכי בימת הנוער רחובות, אשר ילוו את הטקס גם בשירים בניהולו המוסיקלי של משה יוסף.

הטקס ילווה בכתוביות.

רחמים מלול, ראש עיריית רחובות: "המצב הנוכחי לא ימנע מאיתנו מלציין את יום השואה והגבורה ולהתייחד עם זכרם של ששת המיליונים שנספו בשואה. האמצעים הטכנולוגיים מאפשרים לנו לזכור ביחד, לספר את סיפור השואה גם השנה, ולהביא את יום הזיכרון אל ביתם של התושבים. אני מזמין את כל תושבי העיר לצפות בטקס לציון היום הזה".

חבר המועצה עודד עמרם, מחזיק תיק התרבות: "טקס יום השואה והגבורה ייערך גם השנה, אך במתכונת אחרת. יצרנו טקס אשר מכבד את כל המגבלות וההנחיות, ומעביר לתושבים את הזיכרון ואת התוכן – ואנו מזמינים אותם לצפות בו ולזכור ביחד – בבית."