טקס לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 27.4.20

רחובות מרכינה ראש: הטקס העירוני לציון יום הזיכרון יועבר בפייסבוק 

רחובות מציינת את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בטקס שישודר בעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות והחברה העירונית ובערוץ המקומי.

בצל משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות האוסרות התקהלות, עצרת הזיכרון העירונית לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה, המתקיימת מדי שנה באנדרטת הזיכרון בגן המגינים בעיר, צולמה השנה מראש באולם ההנצחה של בית יד לבנים, תוך הקפדה על ההנחיות והכללים, ותשודר לכלל תושבי העיר בעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות והחברה העירונית, וכן בערוץ המקומי (אפיק 98 בהוט וביס).

הטקס ישודר בערב יום הזיכרון, יום שני, ה-27.4, בשעה 20:01, בתום צפירת הזיכרון וישודר גם בערוץ המקומי (אפיק 98 בהוט וביס) בשעה 21:00. במסגרת הטקס תתקיים הדלקת משואה על ידי רון בן ישראל, נינו של טוראי יעקב בן ישראל ז"ל, קריאת יזכור על ידי יואב גזי, אחיו של רב"ט אבישי גזי ז"ל, וקריאת קדיש על ידי חיים שרעבי, אביו של סמל ראשון גיל שרעבי ז"ל. את תפילת אל מלא רחמים יישא החזן הצבאי רס"ב יצחק הרטמן והזרים אשר מונחים בכל שנה על האנדרטה, יונחו השנה על הגָלעֶד באולם ההנצחה. 

במהלך הטקס יישאו דברים ראש העיר, רחמים מלול, ונציג המשפחות השכולות, ולדימיר לוברסקי, אביו של סמל ראשון רונן לוברסקי ז"ל. הטקס, בהנחייתו של חנניה קורש, מנהל מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל, ילווה בשירי זיכרון שיבוצעו על ידי הזמרת גלית דהן וחניכי בימת הנוער טל גדות ואיתי עברון, בניהולו המוסיקלי של משה יוסף. הטקס בבימויה של רינת אלון.

הטקס ילווה בכתוביות.