יום תאטרון לייב 4.5

בימת הנוער והעירונוער מציגים: "בימת הנוער - קורונה טיים" – יום תיאטרון וירטואלי וויראלי

יום תיאטרון וירטואלי עם מיטב שחקני ובימאי בימת הנוער לדורותיהם ובהם אקי אבני, דניאל גד ועוד - יום שני, 4.5.20, 19:00-15:00, בעמודי הפייסבוק של החברה העירונית והעירונוער.

את התקופה המורכבת ניתן לנצל להרחבת אופקים והעשרה גם בתחום התיאטרון ובדיוק לשם כך יזמו בהנהלת בימת הנוער והעירונוער יום תיאטרון עירוני, "תיאטרולייב". במסגרת היום המיוחד, יתקיימו שיעורי משחק ותיאטרון בשידור ישיר מאולפן העירולייב, שיועברו בעמודי הפייסבוק של החברה העירונית והעירונוער, בהשתתפות מיטב שחקני ובימאי בימת הנוער לדורותיהם, אקי אבני, דניאל גד, ג'וש שגיא, רענן פז, ליאורה ברנשטיין, עומר הלל, דניאל מורשת ובן יוסיפוביץ. לצד מתן כלים פרקטיים מעולם המשחק והתיאטרון, הם ישוחחו על עשייתם בעולם התרבות, התיאטרון והקולנוע בארץ, ידגימו ויחשפו את עבודת השחקן בתיאטרון, טלוויזיה וקולנוע, הציבור הרחב מוזמן להשתתף.

את יום השידורים הייחודי יזם שלמה טולדו, מנהל מחלקת אומנויות הבמה והפקות, שהוא גם הבוגר הראשון של בימת הנוער וגם ינחה אותו, כמו כן ישתתפו אילן גרזי - מנהל בימת הנוער וז'אק זרביב - המנהל האומנותי של בימת הנוער.

שלמה טולדו: "כמו שהמלכה האם שלנו - איה לביא - המציאה, יצרה, הגתה ופשוט עשתה, אז, במלחמה הנוראית ההיא בשנת 1973 - מלחמת יום הכיפורים, את בימת הנוער המופלאה שלנו, גם אנחנו נעשה מעשה ונמציא עצמנו מחדש דרך יום התיאטרון הוירטואלי והויראלי הזה. צעד קטן לחזרה לשיגרה ואולי צעד קצת יותר גדול ליוצרי תיאטרון. המטרה העיקרית היא באמת לשמור על קשר עם חניכי ותלמידי בימת הנוער שכבר משוועים לחזור לעשייה ובעיקר לבדוק את ניתן להחזיר את הפעילות השוטפת עפי ההנחיות וההוראות המשתנות חדשות לבקרים."

לדברי עודד עמרם, מחזיק תיק התרבות: "אמנם עולם התיאטרון נעצר ואין הצגות שרצות, באופן לא וירטואלי, אך חדוות היצירה והעשייה עדיין ישנה. בימת הנוער החליטה ליזום פרויקט מיוחד אליו גייסו את מיטב שחקני ובימאי הבימה לדורותיהם, על מנת להעשיר את היושבים בבית בכל הקשור לתיאטרון ולעשייה בו. הקהל הרחב מוזמן להשתתף ולגלות עולם ומלואו".

ללוח השידורים המפורט >> לחצו כאן