סיפורי רחובות - לרגל חגיגות ה-130

ההרשמה לסיורים נסגרה, ניפגש בפעילות הבאה!

יוצאים לדרך: "סיפורי רחובות"

לב המושבה, ראשית שעריים, הרצל במושבה, חבצלת, בתי המיליונרים ועוד: לרגל שנת ה-130, עיריית רחובות והחברה העירונית מזמינות את התושבים לסיורים מרתקים באתרים האייקוניים השונים של העיר, במסגרת פיילוט חדש: "סיפורי רחובות", אותו יזם סגן ראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ'. הסיורים יתקיימו בימי שישי בבוקר החל מה-19.6.
ההשתתפות הינה ללא עלות אך מותנית בהרשמה מראש.

במסגרת חגיגות ה-130 לרחובות, עיריית רחובות והחברה העירונית יוצאות בפרויקט חדש  לתושבי העיר: "סיפורי רחובות", ומזמינות את התושבים למסע מרתק בנקודות ציון בדברי ימי המושבה רחובות שהוקמה ב-1890.

בכל פינה, רחוב ושכונה בעיר מסתתר לו סיפור יפיפה ומרגש על חיי המתיישבים הראשונים במושבה, על הפרדסים הראשונים שנטעו, על חיי החברה והקהילה והניסיונות להפריח את השממה במושבה הצעירה. הסיורים שיתקיימו ברחבי העיר יספרו את סיפורי המתיישבים הראשונים באופן חוויתי, תוך כדי הליכה ברחובות העיר.

במסגרת הפיילוט יתקיימו שישה סיורים רגליים ברחבי העיר, מדי יום שישי. הסיור הראשון, בסימן "לב המושבה", יצא לדרך ב-19.6, ובמהלכו נבקר באתרי מורשת הפזורים לאורך רחובות יעקב ובנימין. במהלך הסיור נבקר ברחבת בית העם, נכיר את סיפורם של מייסדי רחובות, נלמד על עץ הזית המיתולוגי של רחובות ונשמע על היקב הראשון בעיר. 

רשימת הסיורים:

יום ו', 19.6 | "לב המושבה", הרחובות יעקב, הרצל ובנימין והגת העתיקה בבית דונדיקוב.
יום ו', 26.6 | "יש מיליונרים ברחובות?" ברח' מנוחה ונחלה - בין בתי המיליונרים לבית הבאר.
יום ו', 3.7 | "ראשית שעריים" - רח' קפרא ורח' שלום שבזי, בין בתי כנסת לבתי בוץ.
יום ו', 10.7 | "הרצל במושבה" - לאורך רחוב הרצל בין הגינה למשטרה.
יום ו', 17.7 | "מהקולנוע לצרכניה רחובות בתש"ח" - בין שד' חן לגבעת האהבה.
יום ו', 24.7 | "חבצלת - מישוב פועלים לשכונת יוקרה" - מגן הטייס אל גן אלון.

את הסיורים ינחה מורה הדרך הוותיק תושב העיר רחובות, משה פרנק, שמכיר כל אבן ושביל ברחבי העיר.

הסיורים מתאימים לכל תושבי העיר, משפחות צעירות, זוגות ואזרחים ותיקים, וייערכו לפי כל כללי השמירה על הנחיות משרד הבריאות:  שמירת מרחק, עטית מסיכה ושמירה על היגיינה אישית.

ראש העיר, רחמים מלול: "אין דרך טובה יותר לחגוג את שנת ה- 130 לעיר מאשר היכרות עם העבר המרתק ועם הבתים, הרחובות והסיפורים על ראשוני העיר. הפרויקט מחבר את ההווה ואת העבר באופן מרתק ומעניין לכל גיל. אני מזמין אתכם, התושבים להכיר את רחובות כפי שמעולם לא הכרתם".

סגן ראש העיר, יניב מרקוביץ', מחזיק תיק חזות העיר: "תושבים יקרים, אני מזמין אתכם לגלות את הפינות ההיסטוריות היפות הקיימות בכל רחבי העיר, פינות לידן אנו חולפים בכל יום בדרך לבית הספר, הגן הציבורי והמכולת השכונתית. אני מודה לכל העוסקים במלאכה שעזרו להוציא את הפרויקט הזה לפועל – איציק עובדיה מנכ"ל החברה העירונית, שלמה טולדו מנהל מחלקת הפקה ואומנויות הבמה בחברה העירונית, ומשה פרנק- שמוביל את ההדרכות ולמעשה הרוח החיה מאחורי המיזם הזה." 

מנכ"ל החברה העירונית, איציק עובדיה: "זהו פרויקט המשלב תרבות, היסטוריה ותיירות בעיר רחובות. החברה העירונית גאה לקחת חלק בהנחלת ההיסטוריה של העיר ובשימור התרבות והמסורת הייחודית לעיר רחובות".