Re Action

סדנאות כתיבה יוצרת, מוסיקה ומשחק מול מצלמה, כבסיס לפיתוח סדרת דרמה לטלוויזיה

מספר המקומות מוגבל. הפעילות אינה כרוכה בתשלום.

השתתפות מותנית באודישן שייערך ב-14-15.6, ובהרשמה >> להרשמה לאודישן לחץ כאן

צעירי וצעירות הקהילה האתיופית (מגיל 18 ומעלה) מהעיר רחובות, בעלי כישורים מתאימים, מוזמנים להשתתף בפרויקט חדשני וייחודי כחלק מפיתוח סדרת דרמה חדשה לטלוויזיה.

פרויקט Re Action נועד לקדם מגוון קולות וסיפורים של קהילת יוצאי אתיופיה, ולהביא אותם למסך כחלק מפיתוח של סדרת דרמה מוסיקלית העוסקת בחיי הצעירים בקהילה.

מבין הנרשמים, תיבחר קבוצת משתתפים שתזכה לקחת חלק במגוון סדנאות מקצועיות במשחק מול מצלמה, כתיבה יוצרת ועיבוד טקסט לשירה. הקבוצה תיפגש אחת לשבוע למשך 7 חודשים, בהנחיית אנשי מקצוע מובילים מהקהילה ובליווי קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ויוצרי הסדרה.

בסופו של התהליך, המשתתפים יפיקו סרטונים קצרים וקטעי מוסיקה שנכתבו במהלך הסדנה באירוע חשיפה מרכזי. כמו כן, חלק מהמשתתפים ישולבו בסדרת הדרמה, והחומרים שיעלו יהוו השראה ליוצרי הסדרה.

הפרויקט מנוהל ע"י קרן גשר לקולנוע רב תרבותי בסיוע קרן הברון הירש ובשיתוף הפדרציה היהודית ניו יורק וארגון אנו עושים שינוי, כחלק מרכזי מפיתוח של תכנים לסדרת דרמה מוסיקלית. הפרויקט בשיתוף עיריית רחובות, החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש ובליווי של פורום פעילי הקהילה האתיופית בעיר.

פעילות התוכנית והאודשנים תתקיים ב"בית דונדיקוב", מוסד תרבות ותיק בטבורה של העיר.

במהלך הפעילות המשתתפים יעברו סדנאות משחק, כתיבה ומוסיקה, יפיקו ויביימו סרטים קצרים בליווי הצוות המקצועי, סביב נושאים מגוונים מסיפור חייהם, שישמשו כהשראה לפיתוח הסדרה וכתיבת התסריטים ולהעשרת המשתתפים בתוכני. בסיום הפעילות יתקיים אירוע חגיגי בו יוצגו תוצרי הפרויקט.

צוות הפרויקט:
יוזם, מנהל הפרויקט ויוצר הסדרה: אמיתי יעיש בן אוזיליו
יועצת תוכן: ד"ר שולה מולא
תסריטאית ראשית: רונית וייס ברקוביץ

האודישנים יתקיימו בין התאריכים 14-15.6, בבית דונדיקוב, רח' יעקב 32, רחובות. להרשמה לאודישן לחץ כאן

תחילת הפעילות: 20.6

לפרטים נוספים: sanka.heli@gmail.com


מובילי התוכנית

בימוי ומשחק מול מצלמה: שמואל ברו
שחקן, תסריטאי ובמאי ישראלי יליד אתיופיה. ברו שירת בתיאטרון צה"ל, ובהמשך שיחק בתיאטרון הבימה והעלה הצגות ומופעי סטנד־אפ. הוא כתב וביים את הסרט "זרובבל" (2008) שזכה בפרס הדרמה המצטיינת בפסטיבל חיפה ובפרס חבר השופטים בפסטיבל איטליה Traumina film festival. זוכה פרס מועצת הקולנוע והטלוויזיה. מהמובילים בקהילה בתחומי הבמה היצירה והכתיבה.

כתיבה יצירתית: אורית טשומה
זמרת יוצרת, אמנית ספוקיין וורד ומשוררת ראפ. ב-2019 הוציאה לאור את "השפע בדלות", אלבום בו מפרקת אורית בשתי ידיים מנגנונים של גזענות, צביעות ואפליה בעזרת הפקת היפ-הופ, סול ותפילות של קייסים. באמצעות הטקסטים החדים והמתוחכמים שלה, מביאה גם שירה רכה ועמוקה, זאת לצד טקסטים מיסטיים המעלים שאלות ומחשבות על תפקידו של האדם בעולם.
בוגרת מסלול זמר יוצר BPM
זוכה פרס באמנית חיונית 2021

רכזת פעילות ומנטורית: אמרש חלי סינקה
שחקנית יוצרת, סטודנטית בסמינר הקיבוצים במסלול בימוי והוראת תיאטרון.
בוגרת "תיאטרון החדר" בהנחיית אמיר אוריין, ביה"ס "הדרך בית ספר לביטוי בימתי" במסלול תלת שנתי, זוכת פרס השחקנית בסרט "Down the river", בפסטיבל NYC Independent Film Festival

מפיק מוסיקלי: אלעד פקדו
גיטריסט ומפיק היפ הופ, מוזיקאי ויוצר ממוצא אתיופי.
בוגר הפקה מוזיקלית במכללת BPM
בהפקות של פקדו מתקיים שילוב בין אלמנטים של מוזיקה באמהרית וכלים אתיופים, ביחד עם סאונד מודרני של היפ הופ, דאנסהול ומוזיקה שחורה. דרך המוזיקה שלו הוא מבטא ביקורת חברתית על האלימות המשטרתית והרגשת הקיפוח של הקהילה, כמו בשיר מחווה שהפיק לזכר סלומון טקה. ומצד שני, את התרבות המוזיקלית של הקהילה שמתחילה להישמע בקול ברור יותר עם הדור השני של העליה. בעל אולפן הקלטות בתל אביב, בין האמנים שהפיק: אורית טשומה, ישראל ממו, עדיאל זמרו, אבי גטהון, אבי יוסף, AG ועוד.