"מחוץ למסגרת"

תערוכה קבוצתית לציון חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלויות

האמנים: אסנת רונן גיסר, בן עמי בן דב, גיא אלטון , יעל קדם, מרדכי גרוסמן, לאה טקה, תמר בלאוגרונד, אלישע פרידמן, ברוריה גבע, ניצן אבוטובול, אילנה סעיד, ליאור בכר, אלכס ברומברג, דורון שמש, רון רוזנבאום, מאיר שירי, הרי רוטשילד, איתן רוזין, יוני ציפרוט ואנונימית.

מדי שנה, בחודש דצמבר, מתקיים חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלויות, ומוקדש לקידום זכותם לחיים מלאים, שוויי זכויות והזדמנויות. עיריית רחובות והחברה העירונית באמצעות הגלריה העירונית לאמנות ברחובות ובית יד לבנים, יזמו והפיקו את  תערוכת האמנות  "מחוץ למסגרת", בה מציגים תושבים עם מוגבלויות מהעיר רחובות.

התערוכה מוצגת בשני מוקדים בבית יד לבנים ובבית התרבות, ומביאה אל קידמת הבמה את עולמם הפנימי של עשרים אמנים בתחומים של צילום, ציור, רקמה, ציור דיגיטלי, קולאז', רישום, עבודת זכוכית ועוד.

האמנים והעבודות המוצגות בתערוכה נבחרו על ידי ועדה אמנותית מקצועית. האמנים התבקשו להציג או ליצור עבודות חדשות המתכתבות עם התמה של התערוכה 'מחוץ למסגרת'. מלבד זאת, לא קיבלו הכוונה ולא נעשתה כל התערבות בתכנים או בטכניקה, מתוך האמונה כי האמנות היא הבחירה החופשית של כל אחד מהאמנים להבעה אישית ומימוש עצמי.

חלק מהאמנים בחרו לתת ביטוי למגבלה או לגבולות איתם הם מתמודדים, ומעבירים בעבודותיהם את הכמיהה להיות חלק מהחברה, להיות ללא המגבלה. אמנים אחרים, יוצרים בעולמות תוכן שונים הנוגעים לתחומי חיים, חוויות וחלומות שאינם בהכרח נובעים מחוויית המגבלה. האמנות מציעה ביטוי והבעה מורכבת וייחודית ללא מילים.

כל האמנים המצגים מתמודדים עם מגבלות שונות, חלקם פעילים בסטודיו ביתי וחלקם בסטודיו בעיר התומך ביצירתם. העבודות בתערוכה מאפשרות מרחב אין סופי של יצירה, מרחב לביטוי רגשי מלא ביצירתית ושבירת גבולות ומכשולים, ויוצרת דיאלוג מרתק עם הצופים.

התערוכה "מחוץ למסגרת" הינה ראשונה מסוגה ועתידה להוביל מסורת בעיר רחובות, בכל שנה בחודש דצמבר. את היוזמה מובילה חברת המועצה ומחזיקת תיק אוכלוסיות מיוחדות – אורית שרגאי בברכת ראש העיר רחמים מלול. על ההפקה אמונות תמר גבע פרויקטורית בתחום שירותים לאנשים עם מוגבלויות מטעם עיריית רחובות וסלין איזבורניצקי מנהלת הגלריה העירונית לאמנות והמרכז לאמנות חזותית של החברה העירונית רחובות.

אוצרות: רוני אנקורי

פתיחה: 
9.12 | יום ה' | 19:00

נעילה: 30.12.2021

שיח גלריה:
23.12 | יום ה' | 19:00 | בית יד לבנים

התערוכה תוצג בשני מוקדים:

בבית יד לבנים, רח' הבנים 15, רחובות 08-9453891
שעות ביקור בתיאום מראש.

ובבית התרבות ע"ש סמילנסקי, רח' גולדין 2, רחובות 08-9390390
שעות ביקור: ימים א'-ה' 19:00-08:00 וימי שישי 12:00-08:00

למידע נוסף התקשרו: 08-9390390