החוט המקשר

אמניות: טלילה צור עברון, יעל פלג צאלים, רחלי רוגל

אוצרת: רוני אנקורי

פתיחה: מוצ"ש, ג' בחשון תשפ"ב, 9.10.21, שעה 20:00.

ביקור בתערוכה יתאפשר בכפוף להנחיות משרד הבריאות ובתיאום מראש בטל. 08-9453891 או דוא"ל yad-labanim@rehovot.muni.il

שיח גלריה: 26.10 | יום ג' | 18:00

נעילה: 25.11.21

דבר האוצרת רוני אנקורי:
החוט המקשר הקושר והמתעתע, מחבר יחדיו שלוש אמניות לכדי תערוכה אחת "החוט המקשר".

טלילה שוזרת את חוט התיל החלוד והדוקרני בעבודת חימר, מבלי לאבד את האסתטיקה של העבודות. יעל רוקמת בחוט אדום בוהק צלליות אנושיות ויוצרת תכשיטים בעלי משמעות ועומק. רחלי שוזרת ורוקמת בחוט ובכפתורים סיפורים מהזיכרון הקולקטיבי שלנו כעם.

שלושתן מלהטטות בחוט כמכחול, מספרות את חייהן האישיים והלאומיים בחומר, תוך ריבוי רבדים ושכבות, הסתרה וגילוי, תעתוע בין המוכר המקובל והמצופה לבין חשיפת האמת העירומה והכואבת. תערוכה זו עושה שימוש נרחב באובייקטים יום יומיים (רדי מייד) ומתפרשת על מגוון רחב של תחומי היצירה כפיסול, קדרות, תפירה, רקמה. שימוש נרחב בטקסטים, בבחירת הגופנים, המילים ובמחיקת מילים אחרות כשבאמצעותם מועבר הנארטיב האישי והלאומי.

לחוט ולנשיות היסטוריה ארוכת שנים של ניגודיות, בהקשרים של אופנה, קמעות, קשרים, התרות, תפירה ופרימה ופקעת חוטים המאפשרת לצאת מתוך מבוך החיים.

בתערוכה זו כל אות שנכתבה או נמחקה הוטבעה או תוכשטה כל חוט שנשזר, נתפר או לופף מביא עימו סיפור אישי, נשי ולאומי.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עטיית מסיכה באירוע חובה. כניסת משתתפים לאירוע מותנית בהצגת תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה שלילית* (בדיקה מהירה שנערכה עד 24 שעות לפני הכניסה לאירוע או בדיקת PCR שנערכה עד 72 שעות לפני הכניסה לאירוע) ותעודה מזהה.

*בדיקות ביתיות אינן קבילות לצורך הכניסה לאירוע

למידע נוסף התקשרו: 08-9453891