פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים | 2022

הפסלים מתעוררים לחיים: פסטיבל רחובות הבינלאומי ה-11 לפסלים חיים

7-5 ביולי 2022, בין השעות 22:00-18:00, ברח' יעקב, הכניסה חופשית.

אחרי שנתיים של הפסקה בשל מגפת הקורונה, פסטיבל רחובות חוזר ובגדול!

עשרות מייצגים מרהיבים של פסלים חיים מקוריים, אותם יבצעו מאות אמנים מהארץ ומהעולם, יתפרסו לאורך רחוב יעקב שברחובות, בין התאריכים 7-5 ביולי. כמו כן, יתקיימו מידי ערב מיצגים אומנותיים מיוחדים ופרויקט אחד מיוחד – "ארטיסתא". לבאי הפסטיבל מצופה חוויה ססגונית, בינלאומית ובלתי נשכחת!

לתכניית הפסטיבל המלאה לחצו כאן

להסדרי תנועה, חניה ונגישות לחצו כאן

עיריית רחובות באמצעות החברה העירונית, מקיימת את פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים. הפסטיבל מושך אליו עשרות אלפי מבקרים, מכל רחבי הארץ מדי שנה. התושבות והתושבים מוזמנים ליהנות מאמנות משובחת, אינטראקטיבית ומרהיבה המתאימה לכל גיל. כל זאת, אחרי הפסקה של שנתיים בשל הקורונה. השנה צפויה חוויה מרהיבה וצבעונית אף יותר!

אם בעבר היינו צריכים לנסוע לערי בירה ברחבי אירופה על מנת לפגוש מקרוב באמנות הרחוב הפופלרית, אמנות הפסלים החיים, הרי שפסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים שינה זאת. בימי הפסטיבל, הקהל הרחב זוכה לפגוש עשרות פסלים ש"מתעוררים לחיים", בשלל דמויות צבעוניות, מרתקות וססגוניות. מיטב אמנים מהארץ ומהעולם לוקחים חלק בפסטיבל, ולצד עשרות האמנים הישראליים, שחלקם השתתפו בשנים קודמות, יארח הפסטיבל אמנים בינלאומיים מפולין וספרד.

במסגרת הפסטיבל יציגו אמנים מהארץ ומהעולם עשרות רבות של דמויות מקוריות וחדשות בעשרות מופעים ססגוניים ומרהיבים. גם השנה תככב בפסטיבל נציגות מקומית של חניכי בימת הנוער, אחד ממוסדות התרבות החשובים בעיר רחובות, החניכים יציגו את "יוצא לאור" בהשתתפות 12 חניכים מכיתות ז'.

לראשונה השנה יתקיים פרויקט אמנותי מיוחד במינו ברחבת בית דונדיקוב - ארטיסתא - תערוכת מיצגים אמנותית, מתנפחת, המייצרת סביבה יוצאת דופן, בה מוזמן הקהל להצטלם והתרשם מחווייה אמנותית אחרת.

לדברי ראש העיר, רחמים מלול: "פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים הוא אחד מאירועי התרבות הגדולים והחשובים בישראל. זהו פסטיבל יחיד ומיוחד, אחד מהדברים שהופכים את רחובות לעיר התרבות. אני מזמין את כולם לחגוג את החזרה לחיי התרבות הופנאי כפי שהכרנו אותם, ולהגיע לפסטיבל הססגוני והצבעוני ביותר בארץ!"

לדברי עודד עמרם, מחזיק תיק התרבות: "אחרי שנתיים של מגפה, אני שמח על המעבר מעוצר תרבותי לעושר תרבותי, באמצעות פסטיבל הפסלים, אשר שם את רחובות, כבר לפני עשור, על מפת התרבות הבינלאומית, עם עשרות מיצגים, אמנים ומופעים מרהיבים לכל המשפחה".

לדברי אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית רחובות: "אנו גאים לחזור ולקיים את הפסטיבל שהפך למסורת, ולהביא לתושבי רחובות והסביבה אירוע תרבותי ואמנותי בקנה מידה בינלאומי. מדובר באבן שואבת למשפחות רבות מכל רחבי הארץ וכן לאמנים ולצלמים שתופסים בעדשה רגעים קסומים. לאחר שנתיים של מגפה, הפסטיבל השנה צפוי להיות חוויה מדהימה לכל המשפחה, הכניסה חופשית וכולכם מוזמנים!".

לדברי ג'קי בכר, מפיק הפסטיבל: "לחזור לפסטיבל רחובות ולפסלים החיים – זו תחושה של חזרה לחיים של ממש. הפסטיבל הוא אחד מהפרויקטים האמנותיים החשובים בישראל בתחום אמנות המרחב הציבורי, והחזרה אליו מסמלת לגמרי את השגרה המבורכת. האמנים וכלל העוסקים במלאכת הפסטיבל מתרגשים עד מאד לפגוש שוב את הקהל הרב, ולהציג את היצירות המופלאות של עולם הפסל החי. אני מחכה לראות את הפסטיבל שב ובועט... בתקווה שהקהל יהנה איתנו באהבה".

לפרטים נוספים היכנסו לדף הפייסבוק של הפסטיבל: פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים