פילומנה

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס

פילומנה
תיאטרון הבימה

מאת אדוארדו דה פיליפו

בימוי רוני פינקוביץ

בהשתתפות:  נתן דטנר ,לימור גולדשטיין , רוברט הניג, רבקה גור, הגר טישמן, שיפיאלוני, דב רייזר, שפי מרציאנו, ניר זליחובסקי ,דניאל סבג

                                     

פילומנה, נדהמת לגלות יום אחד שבן זוגה האהוב לחיים, דומינקו סוריאנו, שגאל אותה לפני עשרים וחמש שנה מעולם בתי הבושת, מבקש עתה להתחתן עם בחורה אחרת - נאה ועשירה ובעיקר צעירה יותר.  פילומנה אינה מאבדת את עשתונותיה נוכח האפשרות כי תושלך לרחוב, ומביימת את גסיסתה. על "ערש דווי", היא מבקשת למות בכבוד כאשתו החוקית של דומינקו, והוא מתפתה. כאשר מבין כי נפל ברשתה של פילומנה, הוא מנסה להשתחרר מכבלי הנישואין, אלא שאז מביאה פילומנה שלושה גברים צעירים ומספרת לו כי אחד מהם הוא בנם המשותף. אבל מי מהם - זאת יידע רק אם יישא אותה לאישה.

קומדיה אנושית, שנונה, חמה ותוססת על גבולות האהבה החוקית והתשוקה האסורה, מאת גדול המחזאים האיטלקיים של המאה העשרים.

פילומנה ביקורות מרוכז

"הסיבוב החדש של הקומדיה האיטלקית בהבימה ממשיך את מסורת ההצלחות של המחזה בארץ .... רוני פינקוביץ׳ ביים את ההצגה עם מנה רצינית של התבוננות באנושי, ומי שנענו לו בגדול הם הצמד-חמד לימור גולדשטיין כפילומנה ונתן דטנר כדון דומניקו. שניהם נושאים עמם מלאי של תפקידים קומיים..... ( צבי גורן- הבמה )

 

 

"בימוי קולח וביצוע מהנה של הקאסט המלבב.... קומדיה מהנה ומשעשעת..."( עליס בליטנטל-ניוז1 )

 

"שילוב חכם ומתוחכם של קומדיה ''מצחיקה'' ודרמה רצינית על בני אדם, אשר למשחק כול התפקידים מלוהקים כמו שצריך... צל"ש מיוחד מגיע לנתן דטנר... לכולם מגיעות מחיאות ומחמאות. בקיצור – יש תיאטרון. וכמו במוסיקה –הפרטיטורה אולי קצת בעייתית, אבל הקונצרט – חגיגה" (בן עמי פיינגולד)

 

 

משך ההצגה: שעה ו40 דקות ללא הפסקה